niedziela, 7 lipca 2013

Być na bani

Dziś przedstawiam Wam kolejną zaległą recenzję, która krąży od dłuższego czasu po mojej głowie. Mam ich jeszcze kilka w zanadrzu!

Tytułowe bycie na bani to – jak mówi Krzysztof Jurkiewicz ze Słodkiego Całusa od Buby – ufne pokazywanie ludziom swoich marzeń, tęsknoty i uczuć; odkrywanie przed nimi całego bogactwa własnej wyobraźni. Tak właśnie przedstawia się najnowsza płyta zespołu Na Bani – „Świat bez tła”. Jest to bardzo specyficzna twórczość. Od razu zwraca uwagę okładka krążka – niemal wszystkie zawarte na nim utwory są w pełni autorskie, a co za tym idzie – w pewnym sensie bardziej szczere. Jaki gatunek muzyki prezentują nabaniowcy? Jeśli miałbym ich zaszufladkować powiedziałbym, że to mieszanka piosenki turystycznej i poetyckiej, w mocno dynamicznych aranżacjach. Nie znajdziecie tu piosenek „staroharcerskich”, ale też nie zaznacie przekombinowanej i trudnej poezji. Odbiór „Świata bez tła” jest moim zdaniem mocno indywidualny, ale nawet dla osób spoza górskiego środowiska powinien być całkiem zjadliwy :).

Podsumowując: zapraszam do zakupu płyty i muzyczne przeniesienie się w świat szczytów i połonin!

7 komentarzy:

 1. Ciekawy na jaki szczyt może nas zabrać ta muzyka...Jestem bardzo zainteresowany...

  Pozdrawiam
  Szymon z serwisu http://dlagitarzysty.blogspot.com
  Na blogu kurs gitarowy, śpiewnik gitarowy, lekcje gry na gitarze, nauka gry na gitarze, chwyty gitarowe, gitara blog, dla gitarzysty, akcesoria gitarowe, nowości gitarowe, zespoły muzyczne, muzycy i wiele więcej.

  OdpowiedzUsuń
 2. nie słyszałem o tym zespole, muszę koniecznie ich posłuchać, nazwa intryguje ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też jak mi jakiś utwór usiądzie dobrze to nie może mi wyjść z głowy i sobie nuce ciągle, na prawdę czasami tak się zdarzy że utwór jest tak dobry że przez tydzień go wałkuje. Na pewno przesłucham kawałki tego zespołu bo również jeszcze nie spotkałem się z ich twórczością. Zobaczymy czy mi też siądzie na banie. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Super wpis, na pewno sprawdzę twórczość i tą płytę, bo wydaje sie być naprawdę interesujące, muzyki najczęściej słucham w samochodzie, a jeżdżę w długie trasy więc czas na to mam :) Szkoda że dawno już się nie pojawiły dawno nie pojawiły żadne wpisy, bo lubiłem Pana rekomendacje, bo były warte uwagi i zawzwyczaj trafione, pozdrawiam Jacek z http://www.djjacek.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam tą płytę, od jakiegoś czasu katuję w samochodzie, jest naprawdę świetna, dużo przemyślanych tekstów. Czekam aż coś nowego wydadzą bo naprawdę no co tu dużo mówić, musicie to przesłuchać :) Coś nowego w gatunku , a ja lubię świeżość, a nie tylko odgrzane kotlety , tak się tworzy prawdziwa muzyka, pozdrawiam serdecznie wszystkich !

  OdpowiedzUsuń
 6. Ta płyta to prawdziwy majstersztyk! Często do niej wracam i mam wrażenie że niczego lepszego już nie trafię :D Nawet na druga-strona-medalu.pl jest zachwalana przez recenzentów a to już spory sukces :D

  OdpowiedzUsuń