wtorek, 23 czerwca 2009

Radio Widoczek

Natrafiłem ostatnio na świetne radio internetowe, grające głównie poezję śpiewaną, ze szczyptą polskiego rocka i domieszkami Nohavicy :-). Zwie się "Radio Widoczek" i czai się na nic nie podejrzewających słuchaczy pod adresem http://radio.widoczek.nets.pl/.

Jak je uruchomić? Wystarczy Winamp. Z racji, że Winampa bardzo nie lubię, przedstawię metodę alternatywną. Mianowicie wchodzimy na stronę http://www.screamer-radio.com/, ściągamy odpowiadającą nam wersję darmowego programu Screamer Radio, a następnie instalujemy go. Po uruchomieniu Screamer'a wybieramy z menu "File -> Open URL" i wklepujemy w pole tekstowe "http://sc1.readycast.org:8302/listen.pls". Po zatwierdzeniu klikamy na "Play". Tadam! Prawda, że proste? Powinno to wyglądać tak:

Jeśli język Szekspira nie jest Wam zbyt bliski, możecie oczywiście zmienić go na polski. Podpowiadam, że stoi za tym opcja "Language" :-).

3 komentarze:

 1. ułatwiasz życie tym, którzy nie doczekali się w kolejce po intelidżencję analityczną:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czesc Ci, dzieki za link do radyjko i za dzielenie przynajmniej niektorych zainteresowan. wtracilemCi swoje 3 grosze pod przekladem Katarzynki Karela Kryla, wpis jakos z polowy marca.

  Pozdrawiam, Leszek

  P.S. Mam jakies dziwne klopoty z edycja komentarzy w Twoim blogu... Dzis nie takie wazne, i tak uz neni casu...

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, zauważyłem, dziękuję za uwagi. Fajnie, że trafiają na bloga aż tak wysoko postawieni nohavicowi tłumacze :). Katarzynę poprawię jak tylko skończy mi się semestr na bohemistyce, muszę ten tekst zaorać i usprawnić rymy.
  Co do edycji komentarzy - blogiem rządzi wujek Google, więc niestety od strony technicznej wiele nie poradzę.

  OdpowiedzUsuń