niedziela, 8 marca 2009

Odkrycie stulecia

Dzisiaj zdałem sobie sprawę, że swoją wiedzą na temat muzyki w Internecie nie dorównuję nawet Piłsudskiemu :-). Skacząc sobie wesoło po stronach zauważyłem dziwny twór o nazwie last.fm, odgrywający właśnie radio "Wolna Grupa Bukowina". Zaintrygowany zarejestrowałem się, podałem listę ulubionych zespołów i... ocknąłem się kilka godzin później. Oczywiście natychmiast okazało się, że last.fm słucha 80% znajomych, i wszyscy z wybałuszonymi oczami stwierdzili "nie widziaaaaaałeś wcześniej teeeego?".

Co mi się na last.fm najbardziej spodobało? Można tam słuchać swoich ulubionych wykonawców, ale również zdać się na mechanizmy odnajdujące utwory, które prawdopodobnie przypadną nam do gustu. W polskiej muzyce niewiele może zaskoczyć, zresztą wielu wykonawców (w tym i Zadury, zbrodnia!) nie da się odsłuchać. Zupełnie zdumiała mnie za to czeska poezja, głównie autorstwa Karla Kryla i Karla Plíhala. To tyle, chciałem się pochwalić swoją dotychczasową ignorancją :-P

2 komentarze:

  1. co do last.fm to faktycznie jesteś ignorantem. za to co do znajomości czeskiej poezji śpiewanej i innych zaskakujących w świecie muzyki dziw i cudów, będziesz teraz trendsetterem i znawcą:P zdravicko!:)

    OdpowiedzUsuń
  2. no trzeba w końcu wnieść trochę świeżości do tego gitarowania, bo ciągle tylko Whisky i Whisky :D

    OdpowiedzUsuń